Wydarzenia 
Modlitwa 
Działalność 
Lekarze 
Zasady organizacyjne 
Sprawozdania 
Rok 2017 
Rok 2014 
Aspekt finansowy 
POLA NADZIEI 
Zdjęcia 
Fundacja Hospicyjna 
Patron 
Twórczość 
Poezja J. Warzały 
Inne 
Galeria 
Kontakt 
Szukaj
Copyright SystemArt


  Strona główna / Fundacja Hospicyjna
Fundacja Hospicyjna również w THD

Fundacja Hospicyjna powstała w 2004 roku z inicjatywy Duszpasterza Hospicjów Ks. Piotra Krakowiaka SAC.

Fundacja Hospicyjna

Tarnowskie Hospicjum Domowe dołączyło do tej Fundacji już przy organizacji pierwszej akcji "Hospicjum to też życie". Realizowaliśmy plany pracy przez udział w kampaniach "Lubię pomagać" i "Umierać po ludzku", za co otrzymaliśmy podziękowania w postaci laptopa, koszulek, czapek i różnego rodzaju gadżetów. A otrzymane od Fundacji książki oraz filmy pomagają w naszej pracy edukacyjnej, która polega głównie na organizacji prelekcji w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach oraz szkołach średnich. W dalszym ciągu korzystamy również z rozsyłanego przez Fundację kwartalnika "Hospicjum to też życie".
W roku 2013 ruszył ogólnopolski program wsparcia psychologicznego skierowany do dzieci i młodzieży w żałobie i osieroconych pod nazwą "Pomóż ukoić ból" oraz "Tumbo pomaga".
Osierocenie jest jednym z najcięższych doświadczeń, jakie mogą dotknąć człowieka w różnym wieku. Najtrudniej odczuwają je dzieci. Ich Wsparcie przez innych jest wtedy nieocenione i pomaga przetrwać najsmutniejsze chwile.
THD zgłosiło pod opiekę tej Fundacji rodzeństwo: Kacpra, Łucję oraz Lidię. Dzieci te z okazji Dnia dziecka, w ramach akcji "Uśmiech dziecka" otrzymują wymarzone prezenty. Miłe upominki trafiają w ręce tych dzieci również od Świętego Mikołaja.

W roku 2017 do grona osieroconych dołączyły także: Aleksandra, Bartosz i Katarzyna. Dzieci te również korzystają z akcji "Uśmiech dziecka" oraz "Kolorowy piórnik". W ramach akcji "Kolorowy piórnik". Fundacja Hospicyjna wspomaga również finansowo naszych oraz swoich podopiecznych.

Wszystkich zainteresowanych pomocą dzieciom osieroconym zapraszamy do dokonywania wpłat na konto naszego Hospicjum (Bank PKO SA I Oddział w Tarnowie 65 1240 1910 1111 0010 0544 1276). W tytule wpłaty prosimy wpisać "Uśmiech dziecka". Środki wpłacone na konto z takim dopiskiem przeznaczone zostaną na konkretne wsparcie materialne dzieci z rodzin, w których rodzic odszedł po ciężkiej chorobie. Z góry dziękujemy za zaangażowanie i pomoc. Pamiętajmy, że dzieci radzą sobie same w wielu sprawach, ale w tak trudnych chwilach radzą sobie same tylko w bajkach. 

­


 
 Informacje
• Fundacja Hospicyjna również w THD

ul. Krakowska 41 33-100 Tarnów     tel. 014 692-80-19 Poniedziałek-Piątek: 16-18    e-mail: hospicjum@hospicjum.net.pl